Połączenie wysokiej wydajności mocy oraz dokładności dźwięku z niezwykłą wszechstronnością – to wszystko znajdziesz w systemach przenośnych YAMAHA z serii STAGEPAS. Połączenie miksera, wzmacniacza oraz głośnika w jeden system, charakteryzuje wyjątkowo lekka i przenośna konstrukcja oraz mnogość wielu opcji. Wszystko czego praktycznie potrzebujesz, znajdziesz w jednym zestawie. Możesz ustawić i być gotowy do gry w zaledwie kilka minut! Pakowanie i transport tego systemu również nie będzie problemem. Pomimo jego prostoty i niewielkich rozmiarów, system ten kładzie bezkompromisowy nacisk na jakość dźwięku oraz wszechstronność, posiada również wiele zaawansowanych funkcji, normalnie nie występujących w sprzęcie tej klasy. Zestaw zawiera obecnie nowy, pojedynczy głośnik STAGEPAS 150M lub 250M, który może być rozszerzony do systemu stereo, poprzez dodanie drugiego głośnika. STAGEPAS 150M oraz 250M może również funkcjonować, zarówno jako ultra-przenośny system PA, jak i pulpit kontrolny potężnego wzmacniacza o wysokiej jakości dźwięku i możliwościach, przewyższających znacznie sprzęt tej klasy. Bez względu na sprzęt, który wybierzesz, możesz być pewien potężnej mocy oraz wysokiej jakości systemu nagłośnieniowego, gotowego do zapełnienia dźwiękiem wielu różnych miejsc i imprez, zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
Idealny do używania jako monitor głośnikowy
STAGEPAS 250M oraz 150M są bardzo skuteczne jako monitory głośnikowe (zwłaszcza dla klawiszowców, perkusistów i solistów), dzięki ich wiernemu odtwarzaniu dźwięków, wygodnej kontroli miksera oraz wszechstronności i możliwości zmiany pozycji głośnika.
* Dla klawiszowców, potrzebujących prostego, aczkolwiek wysokiej jakości pulpitu kontrolnego z wbudowanym wzmacniaczem, STAGEPAS 150M lub 250M jest idealnym rozwiązaniem. Te kompaktowe, przenośne i bardzo łatwe w użyciu systemy mogą służyć jako główny system nagłośnieniowy dla mniejszych występów lub jako sub-mikser do bezpośredniego połączenia z mikserem głównym na większych imprezach.
* STAGEPAS 150M lub 250M jest również doskonałym systemem monitorującym dla gitarzystów, grających w małych obiektach, gdyż wydaje niezwykle wierne dźwięki, które można uzyskać ze wzmacniacza gitarowego.
Przydatne funkcje dla klawiszowców i innych wykonawców
1. Wyjście ST SUB OUT umożliwia podłączenie dodatkowych głośników monitorujących, a także pozwala na wysłanie sygnału do głównego miksera lub urządzenia nagrywającego.
2. Przełączniki Click Assign to wygodna funkcja, umożliwiająca podłączenie automatu perkusyjnego, syntezatora lub metronomu do kanałów 5/6 i skierowanie metronomu/klika lub sygnału rytmicznego, przez mikser, jedynie do monitorów głośnikowych. Dzięki tej funkcji możliwe jest wyciszenie na kanałach 5/6 sygnałów z wejść ST SUB OUT, a także skierowanie klika bezpośrednio do słuchawek lub monitorów słuchawkowych. Łącząc tę funkcję z ST SUB OUT, możesz uzyskać kompleksowy system miksujący.
3.Specjalne wyjście Stereo Link Out jest przeznaczone do podłączenia opcjonalnych głośników MSR100, uzyskując potężną konfigurację stereo do wypełnienia wysokiej jakości dźwiękiem większych obiektów.
Wysokiej jakości 8" dwudrożne, pasywne głośniki
STAGEPAS 150M, pomimo jego niewielkich rozmiarów, oferuje zadziwiająco potężny dźwięk, dzięki systemowi dwudrożnych głośników oraz ich specjalnemu design`owi typu Bass Reflex. STAGEPAS 150M wyposażony jest w 1" tytanowy głośnik wysokotonowy oraz 8" woofer. Dźwięk jest wyjątkowo czysty, jasny oraz wolny od przesteru, nawet w wysokich pasmach.
Wszechstronny 8-kanałowy mikser
1.Wbudowany, odłączany mikser STAGEPAS 250M zapewnia łącznie 10 kanałów : 2 kanały mono mikrofon/linia oraz 4 kanały liniowe stereo. Oprócz głównego wyjścia głośnikowego, mikser posiada wyjścia liniowe (ST SUBT OUT), które mogą być użyte, aby podłączyć dodatkowe głośniki, jak również po to, żeby wysłać sygnał do głównego miksera lub urządzenia nagrywającego. Możliwe jest również wygodne podłączenie zestawu słuchawkowego, dzięki wejściu PHONES.
2. Mikser STAGEPAS 250M posiada funkcję przełączania zasilania Phantom dla dwóch wejść mono mikrofon/linia. Pozwala to na używanie najwyższej klasy mikrofonów pojemnościowych z zasilaniem Phantom, w sytuacjach, gdy chcesz osiągnąć naturalny dźwięk, który zapewniają mikrofony tej klasy.
3. Kanały 1 oraz 2 posiadają przyciski LIMIT/COMP, pozwalające na włączenie limitera lub kompresora na tych kanałach. Limiter zapobiega przesterowaniu dźwięku, czy też zakłóceniom, w wypadku źródeł dźwięku o szerokiej skali dynamicznej, natomiast kompresja wyrównuje poziomy wokali, basów, gitar, jak też i innych źródeł, które dzięki temu lepiej współgrają przy ogólnym miksie.
4. STAGEPAS 250M posiada wbudowany dwuzakresowy equalizer (oddzielny na każdy kanał) oraz reverb, pozwalające na uzyskanie oczekiwanego dźwięku. Renomowana technologia efektu reverb spod szyldu YAMAHA, daje studyjną jakość dźwięku w trasie.
150W wzmacniacz klasy D
Ten niezwykle mocny wzmacniacze potrafi wypełnić dźwiękiem zaskakująco duże kluby i pomieszczenia, lub też rozprzestrzenić dźwięk na znaczny dystans na zewnątrz. Zaawansowane wzmacniacze klasy D dostarczają mocy o wysokiej wydajności, o niskim zużyciu energii i minimalnym wytwarzaniu ciepła. Wzmacniacze klasy D zostały zaprojektowane tak, aby dostarczać najwyższej jakości dźwięki na równi z niezawodnością systemu.
Zdejmowany mikser
Jeden z głośników posiada specjalną półkę, która może służyć jako podstawa do miksera. Mikser STAGEPAS 150M jest wygodnym urządzeniem, które może zostać odłączone od zestawu i położone w wybranym miejscu, w celu ułatwienia do niego dostępu.
Opcjonalny uchwyt do statywu mikrofonowego
Opcjonalny uchwyt do statywu mikrofonowego BMS-10A umożliwia montaż miksera STAGEPAS™ obok mikrofonu. Montaż stanowiska jest idealnym sposobem na łatwy dostęp do miksera podczas występów.
Montowane statywy głośnikowe (z opcjonalnymi akcesoriami)
Głośnik STAGEPAS 150M może być zamontowany na standardowym statywie głośnikowym, wykorzystującym opcjonalne stanowisko adoptujące, takie jak np. ADP138, wszechstronny BMB200 lub inny odpowiednik Głośniki są zaprojektowane do użytku w różnych sytuacjach – normalna pozycja stojąca, czy pozycja na statywie – głośniki STAGEPAS 150M sprostają każdemu wyzwaniu!
Inne funkcje:
* przycisk MUSIC / SPEECH, optymalizujący ustawienia systemu dla maksymalnej przejrzystości dźwięku
* wejścia XLR oraz phone-jack na kanałach mono oraz wejścia phone-jack i RCA pin-jack na kanałach 7/8stereo pozwalają na podłączenie szerokiej gamy urządzeń
* przyciski MIC/LINE, umożliwiające wybór poziomu wejścia mikrofonowego lub liniowego dla kanałów 1 i 2
* Auto Limiter zapobiegający przeciążeniu i zniszczeniu wzmacniacza oraz głośników
* miernik poziomu wyjścia LED
* system wyposażony w 1 przewód głośnikowy



